Aktualności

****JAK ZAŁATWIĆ SPRAWĘ**** *****(druki dla mieszkańców)*****

***DODATKI DO OGRZEWANIA***

Rada Gminy Trawniki

Projekt grantowy "Cyfrowa Gmina"

Fundusze Europejskie

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Rządowy Fundusz inwestycji lokalnych

Fundusz Dróg Samorządowych

Polski Ład

Pomoc Uchodźcom !

BIP

SARS-CoV-2

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Jednostki organizacyjne

Oświata

Zdrowie

Odpady komunalne

Sport

Komunikacja zbiorowa

System Informacji Przestrzennej

INFORMACJE W SPRAWIE PLANOWANEJ BUDOWY ODCINKA DROGI EKSPRESOWEJ S12

Ostrzeżenia meteorologiczne

Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego

Działalność gospodarcza

Moje przedszkole w Gminie Trawniki

Klub seniora w Gminie Trawniki

Centralny Port Komunikacyjny - Budowa linii kolejowej nr 54 Trawniki – Krasnystaw

Pliki do Pobrania

Serwis OZE

Deklaracja dostępności

Ogłoszenia

Urząd Gminy

Gmina

Kontakt

Fundusze i Dotacje

Aktualności

Bez tytułu.jpg

 

Uprzejmie informujemy, że Gmina Trawniki otrzymała zgodę na realizację dodatkowych instalacji w ramach oszczędności powstałych po przetargach przy realizacji obecnych projektów „Wsparcie dla klimatu w Gminie Trawniki I,III”. Do tej pory w 2021 roku udało się zrealizować 88 kotłów na pellet, 225 instalacji fotowoltaicznych oraz 146 instalacji kolektorów słonecznych.

Obecnie, dzięki poczynionym oszczędnościom i uzyskanej zgodzie, planujemy w 2022 roku zamontować u naszych Mieszkańców dodatkowe kotły na pellet. Część miejsc jest zajętych poprzez Mieszkańców, którzy sukcesywnie (według dat zapisu) zapisywali się na listę w trakcie projektu.

Zapraszamy Mieszkańców chętnych do realizacji takiej inwestycji (montażu kotła na pellet) do wypełnienia załączonej ankiety. Uwaga: ze względu  na ograniczoną ilość przewidywanych wolnych miejsc złożenie ankiety nie gwarantuje realizacji inwestycji, przy składaniu ankiet liczy sią data zgłoszenia i możliwość instalacji.

Podstawowe informacje dotyczące ankiety oraz instalacji kotła na pellet w ramach projektu:

  • Głównym celem wymiany starego kotła na kocioł na biomasę (pellet) jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, które powstają na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem.
  • Montaż kotła na biomasę planowany jest jedynie w budynkach mieszkalnych, które posiadają odrębne pomieszczenie w budynku z przeznaczeniem tylko i wyłącznie na kotłownię o odpowiedniej kubaturze. Ponadto w ramach projektu mogą zostać zamontowane kotły dedykowane tylko do spalania biomasy (bez możliwości montażu jakiegokolwiek dodatkowego awaryjnego rusztu do wykorzystania na spalanie paliw konwencjonalnych i bez możliwości przestawienia do spalania innych paliw).
  • Moc kotłów na pellet będzie wynosić 15-20kW,
  • Przewidywana dopłata od strony Mieszkańca do realizacji montażu kotła uzależniona jest od wielkości dotacji oraz zostanie ustalona po przeprowadzeniu procedury przetargowej i może wynieść od ok. 6000 zł do ok. 8000 zł, reszta środków do zapłaty firmie wykonawczej będzie pochodzić ze środków Unii Europejskiej,
  • Przewidywany czas realizacji to około kwiecień-maj-czerwiec 2022 roku

Przed decyzją o wyborze i przed wypełnieniem ankiety, bardzo prosimy  o zapoznanie się z podstawowymi informacjami i zasadami dotyczącymi naboru.  Na stronie Urzędu Gminy Trawniki zostały zamieszczone najważniejsze informacje dotyczące terminu realizacji projektu, montażu kotłów, kosztów, wymogów techniczno-organizacyjnych. Zapoznanie się z tymi informacjami jest obowiązkowe dla każdego składającego ankietę.

Ankiety dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy Trawniki w aktualnościach oraz w zakładce o nazwie “Nabór na oze” oraz w pokoju nr 13 na  I piętrze Urzędu Gminy Trawniki.Kontakt w sprawie naboru:

Referat Rozwoju Gospodarczego, pokój 13, tel. 81 5857293.

 

Pobierz - Umowa

INFORMACJE I ZASADY DOTYCZĄCE NABORU ANKIET OD MIESZKAŃCÓW GMINY TRAWNIKI NA INSTALACJE KOTŁÓW NA BIOMASĘ

Pobierz - Ankieta kotły na biomasę

 

 

 

 

Informujemy że od 1 stycznia 2019 roku Urząd Gminy w Trawnikach będzie pracował w następujących godzinach:

poniedziałek: od 9:00 do 17:00

wtorek-piątek : od 7:30 do 15:30