Aktualności

****JAK ZAŁATWIĆ SPRAWĘ**** *****(druki dla mieszkańców)*****

***DODATKI DO OGRZEWANIA***

Rada Gminy Trawniki

Projekt grantowy "Cyfrowa Gmina"

Fundusze Europejskie

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Rządowy Fundusz inwestycji lokalnych

Fundusz Dróg Samorządowych

Polski Ład

Pomoc Uchodźcom !

BIP

SARS-CoV-2

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Jednostki organizacyjne

Oświata

Zdrowie

Odpady komunalne

Sport

Komunikacja zbiorowa

System Informacji Przestrzennej

INFORMACJE W SPRAWIE PLANOWANEJ BUDOWY ODCINKA DROGI EKSPRESOWEJ S12

Ostrzeżenia meteorologiczne

Raport o stanie zapewnienia dostępności podmiotu publicznego

Działalność gospodarcza

Moje przedszkole w Gminie Trawniki

Klub seniora w Gminie Trawniki

Centralny Port Komunikacyjny - Budowa linii kolejowej nr 54 Trawniki – Krasnystaw

Pliki do Pobrania

Serwis OZE

Deklaracja dostępności

Ogłoszenia

Urząd Gminy

Gmina

Kontakt

Fundusze i Dotacje

Centralny Port Komunikacyjny - Budowa linii kolejowej nr 54 Trawniki – Krasnystaw

Obraz1.jpg

 

W dniu 11 maja 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się kolejne spotkanie informacyjno – konsultacyjne dotyczące planowanego przebiegu linii kolejowej nr 54 Trawniki – Krasnystaw. Spotkanie organizowała Firma Egis Poland Sp. z o.o. w składzie konsorcjum z Egis Rail Sp. z o.o. oraz JAF-GEOTECHNIKA realizująca na zlecenie Centralnego Portu Komunikacyjnego Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla projektu "Budowa linii kolejowych: nr 54 Trawniki – Krasnystaw i nr 56 Wólka Orłowska – Zamość – Tomaszów Lubelski – Bełżec”. Spotkanie rozpoczął Wójt Pan Damian Daniel Baj, który powitał zgromadzonych gości oraz przedstawił stanowisko Gminy Trawniki dotyczące przebiegu projektowanej linii kolejowej oraz omówił w skrócie przebieg dotychczasowych konsultacji.

Po zakończeniu części wstępnej przedstawiciele firmy realizującej Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe dla planowanej inwestycji przedstawili przebieg czterech wyłonionych przez CPK wariantów przebiegu linii kolejowej (z 7 dotychczasowych). Dwa przedstawione warianty tras wychodzą ze stacji kolejowej w Trawnikach przez tzw. „Zatorze” oraz przez centrum Oleśnik i stwarzają bardzo duże zagrożenie likwidacji części domów w tych miejscowościach oraz spowodowały by rozdzielenie Oleśnik na dwie części. Przebieg dwóch kolejnych wariantów rozpoczyna się w Trawnikach Kolonii (w pobliżu przejazdu kolejowego na „Akacjówcę’), a następnie biegną głównie przez pola i nie zagrażają likwidacją wielu domów naszych mieszkańców. Gmina Trawniki zdecydowanie popiera warianty omijające Trawniki i centrum Oleśnik, zaznaczając jednak, że konieczne jest „przesunięcie”  ich w stronę Gminy Fajsławice (pismo takie zostało skierowane do firmy Egis Poland w dniu 14 kwietnia 2022 roku).

Prosimy mieszkańców o wyrażanie opinii na temat proponowanego przebiegu linii kolejowej na terenie naszej gminy. Ankieta jest dostępna na stronie Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz dostępna w wersji papierowej w Urzędzie Gminy Trawniki. Ankietę można wypełnić w formie elektronicznej oraz papierowej. Wersja papierowa musi być wysłana nie później jak 3 czerwca 2022 roku, dlatego jechali chcą państwo to uczynić poprzez Urząd Gminy Trawniki prosimy aby dostarczyć ją nie później jak do 2 czerwca 2022 roku.

Link do ankiety:

https://www.cpk.pl/pl/dla-mieszkancow/studium-techniczno-ekonomiczno-srodowiskowe-dla-budowy-linii-kolejowej-nr-54-trawniki-krasnystaw-i-nr-56-wolka-orlowska-zamosc-tomaszow-lubelski-belzec

Jeśli ktoś chce poznać dokładny przebieg linii jest on także dostępny na stronie Centralnego Portu Komunikacyjnego:

https://experience.arcgis.com/experience/e85006591c0d419c812574e4208e5983/

Podczas spotkania przedstawiciele inwestora Centralnego Portu Komunikacyjnego określili wstępne terminy przebiegu prac projektowych oraz realizacji inwestycji. Już na przełomie października i listopada 2022 roku powinien być wybrany jeden wariant, który będzie dalej procedowany. W czwartym kwartale 2024 roku planowana jest decyzja lokalizacyjna, zaś na lata 2025 – 2028 realizacja prac inwestycyjnych.

 

Obraz2.jpg  Obraz3.jpg

 

Obraz4.jpgObraz5.jpg

 

Informujemy że od 1 stycznia 2019 roku Urząd Gminy w Trawnikach będzie pracował w następujących godzinach:

poniedziałek: od 9:00 do 17:00

wtorek-piątek : od 7:30 do 15:30